הקבץ לימודי ישראל - פירוט הקורסים
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
הקבץ לימודי ישראל (מסגרת 110)
בשנה א' חובה ללמוד "כתיבה אקדמית" וקורס מבואי
רשימת הקבוצות מופיעה בראש פרק פירוט הקורסים
שיעורי חובה (בחר 4 ש"ס):
מי שסיים את קורסי החובה, יכול ללמוד כבחירה/ליבה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר סקוט אורי | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 105 |
0677134101 - המאבק הציוני להקמת המדינה, 1947-1939
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0622322001 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
פרופ' ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
שיעורי ליבה/ בחירה
יש לבחור 4 ש"ס מהשיעורים הבאים:
כל קורס שלא נבחר כליבה יכול להילמד כקורס בחירה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 106 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0602613801 - עלייה, הגירה ופליטות בספרות הילדים והנוער הישראלית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רימה שיכמנטר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
שיעורי בחירה
ניתן לבחור בכל קורס משלב עשייה כבחירה
רשימת הקורסים מופיעה בפירוט הקורסים בקישור:
שיעורים מהחוג להיסטוריה של עם ישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 001 |
0677161101 - בין "משפט קסטנר" למשפט אייכמן- תודעת השואה בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 280 |
0677131001 - מלחמת עשרים וחמש השנים, ישראל 1973-1948
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' מוטי גולני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0677129201 - הקיבוץ: בית ודרך
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0677137801 - בין ישראליות וחרדיות: קונפליקטים וצמתי מפגש
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0677136601 - קהילה, יישוב ומדינה: מתימן לציון
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר נח גרבר | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
שיעורי בחירה מחוגי הפקולטה למדעי הרוח
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר יובל חרובי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
0662175601 - תולדות מדינת הרווחה האירופית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אפרים דוידי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0662223101 - תרבות זמננו: רעיון המודרניות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר נועה גדי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 277 |
0662196101 - קפיטליזם במבחן: אנתולוגיה של משברים כלכליים
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר חפץ שרון | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 326 |
0680327501 - בין עברית לערבית - ספרות, היסטוריה, תרבות, לשון, זהות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר אלמוג בהר | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 281 |
1662111001 - Israel - Society, History and Culture
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' אייל נווה | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 277 |
פרופ' אייל נווה | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 277 |
0680318401 - גוגול והמדינה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר דינה ברדיצ'בסקי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
ד"ר דינה ברדיצ'בסקי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0680290301 - פלסטינים, יהודים, ושאלת המודרנה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מנאר מח'ול | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
0622221801 - הפלסטינים: היסטוריה פוליטית, חברתית וכלכלית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
ד"ר עמוס נדן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0680100101 - צמיחתה של סיפורת עברית מודרנית: קווי יסוד
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מיכל ארבל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0616600901 - בין האדם החדש לעברי החדש: ניטשה בתרבות העברית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר גובני יובל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 220 |
0680212901 - יונה וולך - השירה הישראלית לפניה ואחריה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר דנה אולמרט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0607542801 - כשאת אומרת לא, למה את מתכוונת? תרבות אונס בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר משעלי יעל | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 106 |
0608100701 - בבית ובחוץ: נשים בישראל בשנות המדינה הראשונות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר גבע שרון | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | ווב | 103 |
קורסים מפקולטות אחרות
מיועד לתלמידים ממשיכים
ניתן להרשם לקורס אחד בלבד החל מהשנה השניה ללימודים
בקורסי קולנוע, שעות צפייה בסרטים אינן נשקלות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר צבי רון | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 115 |
0349287001 - קרקעות ישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' איל בן - דור | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 16:00–18:00 | יד אבנר | 013 |
ממדעי החברה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' אמל ג'מאל | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–13:00 | נפתלי | 201 |
1031100202 - פוליטיקה ומשטר בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
מר זהבי דניאל | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 13:00–14:00 | נפתלי | 105 |
1031100205 - פוליטיקה ומשטר בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
גב' זמיר נוי | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00–15:00 | נפתלי | 108 |
1031379101 - מחשבה פוליטית יהודית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר קופר ג'ולי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 13:00–16:00 | נפתלי | 505 |
1031100206 - פוליטיקה ומשטר בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שומר יעל | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 11:00–14:00 | נפתלי | 101 |
1031100210 - פוליטיקה ומשטר בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
גב' זמיר נוי | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–13:00 | נפתלי | 206 |
1031369901 - "מקום" במחשבה הפוליטית בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר חוברס איל | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 09:00–12:00 | נפתלי | 505 |
1031310001 - התנהגות פוליטית בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מנדלקרן רונן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | נפתלי | 201 |
1041310201 - חברה בישראל
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שרון סמדר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–17:00 | נפתלי | 101 |
מאומנויות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר מטרני קרן | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | קיקואין | 01 |
0811113401 - מבוא לתיאטרון מקומי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 120 |
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר דובדבני שמוליק | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–14:00 | מכסיקו | 212 |
0821162001 - מבוא לאמנות ישראלית: סוגיות נבחרות באמנות ישראלית
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר שבי אורלי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0811220201 - מבוא לתיאטרון יהודי ועברי: דת, תרבות, שפה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר ליפשיץ יאיר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 211 |
0851659501 - מבוא לקולנוע ישראלי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר דובדבני שמוליק | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0811124001 - אחרים בתיאטרון ובמופע הישראלי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר הררי דרור | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | מכסיקו | 211 |
0851673301 - בין אחווה לאיבה: יחסי יהודים וערבים בראי הקולנוע הערבי
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
מר ביזאוי איל שגיא | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 16:00–20:00 | מכסיקו | 212 |
סמינריונים
השתתפות ב- 4 ש"ס לפחות משיעורי הבחירה מתוך אותו חוג בו
ינתן הסמינריון
מותנה בציון חיובי בכתיבה אקדמית ובקורס המבוא במסגרת 666
אם הסמינריון הוא בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים 2 ש"ס בחירה
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0659259901 - מה הוא דימוי? אבי וארבורג ומורשות נוספות
שם המרצה | סמסטר | סוג | יום בשבוע | שעות | בניין | חדר |
---|---|---|---|---|---|---|
פרופ' עמוס מוריס- רייך | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 211 |